Bahar Yağmurları

Haydar Şahin tarafından çevrilmiştir.

“600 sayfalık Bahar Yağmurları'nı müptelası olduğumuz bir dizinin bölümlerini oturup art arda izler gibi tek seferde bitirdim." 

James Kidd Kitabı Satın Al
 • KATEGORİ :
  Edebiyat
 • YAZAR :
  Karl Ove Knausgaard
 • SAYFA SAYISI :
  600
 • ISBN :
  9786055159795
 • DİLİ :
  Türkçe

“600 sayfalık Bahar Yağmurları'nı müptelası olduğumuz bir dizinin bölümlerini oturup art arda izler gibi tek seferde bitirdim." 

James Kidd

KAVGAM:

"Selfie çağının başyapıtı.”

Guardian

"Knausgaard eşi benzeri bulunmaz bir yazar. Öğrenci barları ve Happy Mondays hakkında yazarken bir anda ruhsal kurtuluşa duyduğu özlemi açığa vurabiliyor." 

Max Liu 

"Bahar Yağmurları ayrıksı bir adacığa hayat veriyor ve Knausgaard orada performansının doruklarına ulaşıyor. Ona ilham veren içimizdeki hayatın ta kendisi." 

The Washington Post

"Her şey değişmişti, kalbim bana öyle söylüyordu. Kalbim asla yanılmazdı. Kalp asla ama asla yanılmaz."

"Dünyanın, hakkında en çok konuşulan anı yazarı. Anılarımızdaki meçhulleri ve geri alınamazları ortaya çıkarırken bütünüyle baştan çıkarıcı." 

Andrew Neather

“Soluk soluğa… Kimse gündelik hayatı Knausgaard kadar muhteşem anlatamamıştı.”

The Times

"Zindelik veriyor, çıldırtıyor, inanılmaz bir merak uyandırıyor." 

Robert Collins, The Sunday Times

“Knausgaard kendini zorlayarak daha önce yapılmamış bir şey yaptı ve otobiyografik romanın ses duvarını aştı.” 

Jeffrey Eugenides 

“Onu okumak kendinden geçmekten farksız; bünyeyi hızlandıran bir halüsinasyon değil de, tersine daha da yavaşlatan bir halüsinasyon gibi… Knausgaard hiç şüphesiz ki bir dahi.”

Toronto Star

"Knausgaard’ın eseri, hayatımın en unutulmaz okuma deneyimlerimin arasına girdi. Şahsen böyle bir şeyle karşılaşmadım. Karl Ove gözlerimi açtı. Kitaplarının bitmesini ve ondan ayrılmayı istemedim.”

Nina MacLaughlin, L.A. Review of Books

“Kavgam insanın bakış açısını değiştiren bir kitap. İncil gibi.”

Heather Mallick, The Toronto Star

“Yirmi birinci yüzyılın en büyük edebiyat olayı olmaya aday.”

Guardian

“Herkes bir tutam Knausgaard istiyor.”

Vice

"Selfie çağının başyapıtı.”

Guardian

"Karl Ove’un yeteneğinde dikkati çeken şey, ki bu yetenek bugünlerde ender bulunuyor, tamamen anda bulunması ve kendi varlığının farkında olması. Her detay süsleme ve gösterişten uzak bir biçimde ortaya konuyor, sanki yazmak ve yaşamak eşzamanlı meydana geliyormuş gibi hissediyorsunuz… Sizi tamamen içine çekiyor olması gerçeği dışında göze çarpan bir şey yok. Onun hayatını onunla birlikte yaşıyorsunuz… Ove’un kitabının pek kibirli başlığı, bir yetişkinden beklenen hayatı gözlerinizin önüne getirmeye çalışırken, sürekli olarak önünüze çıkan kötü bir şaka gibi. Nasıl daha şu anda olunur, nasıl daha duyarlı olunur? Kendimiz hakkında, başkaları hakkında? Başkaları için?"

Zadie Smith, The New York Review of Books

"Kavgam Serisi günlük hayatın dayattığı dipsiz gizem yığınını araştırıyor… Knausgaard'ın yaklaşımı sade ve titiz, kimi zaman sıradan, ama bunu asla kağıda dökmüyor. Onun teması hayatın bütününün kendi kendisiyle bir arada var olduğu gerçeğinin güzelliği ve dehşeti. Tüm edebi aldatmacaları terk ederek mükemmeliyete konan gerçek bir kahraman, çıplaklığı kraliyet şıklığını alt eden bir imparator."

Jonathan Lethem, The Guardian 

"[Knausgaard] sıradan şeylerin simyacısı… Bu yazar gerçek zamanda yüksek bir bina inşa ediyor. Çağımızda çok az sanat projesi ilgilenilmeyi bundan daha fazla hak ediyor."

Dwight Garner, The New York Times