Başkasının Yüzü

Barış Bayıksel tarafından çevrilmiştir.
Japon edebiyatının büyük ustası Kobo Abe’den unutulmaz bir roman... Kitabı Satın Al
 • KATEGORİ :
  Edebiyat
 • YAZAR :
  Kobo Abe
 • SAYFA SAYISI :
  220
 • ISBN :
  9786055159801
 • DİLİ :
  Türkçe

“Hem dolambaçlı hem de bağımlılık yapıcı.”

- David Mitchel -

“Hem Poe hem de Kafka akla geliyor. Kobo Abe sayfalarda hiç dinmeden atan bir heyecan yaratıyor. Okudukça okuyorsunuz ve okuyorsunuz.”

- The New Yorker -

“Bazıları onda Kafka’nın bilinmeyene yönelik manipülasyonlarını, başkaları ise örneğin yarattığı kum çukuru metaforu ile Beckett’in esintilerini bulacak.”

- Saturday Review -

"Muhtemelen kızgınsın, kendini aşağılanmış da hissediyorsun ama lütfen kendine hâkim ol ve gözlerini ayırmadan okumaya devam et. Bu ânı yara almadan atlatıp, bana doğru bir adım atmanı, nasıl çaresizce istediğimi bir bilebilsen. O mu beni yendi, yoksa ben mi onu? Her hâlükârda maskeli oyunun perdesi artık kapandı. Onu öldürdüm ve kendimi suçlu ilan ettim...

Ve çok iyi biliyordum. Artık senin üzerinde hiçbir hakkım olmadığı hâlde, bana zincirle bağlı bir kurban olduğun fikri, işime geldiği için uydurduğum koca bir yalandan ibaretti. Sen bu kaderi bir an olsun bocalamadan kendi isteğinle kabul etmiştin. Gülümsemeye geçerkenki o parıltın belki de en çok senin kendin üzerinde etkiliydi. Bu da demek oluyor ki istesen beni hemen bırakıp gidebilirdin. Bunun benim için ne kadar korkunç bir şey olduğunu anlayabilir misin? Senin binlerce ifaden var fakat benim tek bir yüzüm bile yok."

-Kobo Abe -

Japon edebiyatının büyük ustası Kobo Abe’den unutulmaz bir roman:

“Başkasının Yüzü”

Yüzünüz tümüyle yandı, yeniden yapıldı, şimdi başka bir yüzünüz var. Kendinizi tanıyamaz  haldesiniz, başkaları da sizi tanıyamaz halde.  Peki şimdi nasıl yaşayacaksınız?

Hiroshi Teshigahara tarafından aynı adla sinemaya uyarlanan roman dünya çapında büyük ilgi görmüştü.