Çağın en büyük yazarları Kafkaesk Öyküler'de bir araya geldi: Borges, Kafka, Lethem, Roth, Ballard ve niceleri bu eşsiz derlemede buluştu.

Kitabı Satın Al
 • KATEGORİ :
  Edebiyat
 • YAZAR :
  James Patrick Kelly & John Kessel
 • SAYFA SAYISI :
  300
 • ISBN :
  9786055159368
 • DİLİ :
  Türkçe

Kafkaesk Öyküler: Kafka'nın İzinde Bulunmaz Bir Hazine

Çağın en büyük yazarları Kafkaesk Öyküler'de bir araya geldi: Borges, Kafka, Lethem, Roth, Ballard ve niceleri bu eşsiz derlemede buluştu.

Şimdi artık Kafka'nın simsiyah böceğinin etrafında renkli böcekler birikiyor. Renk renk dönüşümler, renk renk öyküler beliriyor.

"Kafkaesk Öyküler" çağın en büyük yazarlarının birbirinden değerli öykülerinden oluşan eşsiz bir derleme. Her öyküde Kafka'nın modern edebiyatta yarattığı kırılmayı yeniden canlandıran yazarlar eşsiz ve bir okuma serüveni sunuyor. Klasikleşmeye aday, arşivlik bir çalışma.

Tadımlık; Öğle yemeğimiz tam bir vakit kaybına dönmüştü. Bu ikisini dinlemekten yorulmuştum ve işe dönmek için yoğun bir dürtü hissediyordum. İğnemle birer defa hızla soktum onları, ikisinin de dikkati dağıldı: Şaşırtmaca avantajına sahiptim. Ağzıma biraz daha bal attım ve onları çabucak bal mumuyla kapladım. Kısa süre sonra, sekizgen şeklinde birer kozanın içine yerleşmiş, kış uykusuna dalmışlardı.

Arka Kapaktan;

"Kafka'nın bir hikâyesini hayal meyal hatırlamak bir şey, kitabın önünde olması başka bir şey." Amerikan ve İngiliz Edebiyatının en büyük isimleri Kafka için yazdılar. Birbirinden değerli ve eşsiz öyküler Kafkaesk Öyküler antolojisinde bir araya geldi.

Yazarlar; BALLARD, BISSON, BLUMLEIN, BORGES, BOYLE, CRUMB, EMSHWILLER, FILIPPO, FORD, GOSS, GUNN, KAFKA, KNIGHT, LETHEM, MAIROWITZ, ROTH, RUCKER, SCHOLZ, YELLIN