Sfenksin Kolu

Çağla Taşkın tarafından çevrilmiştir.

Josiah Bancroft'un 25 dile çevrilen fantastik serisinin 2. kitabı: Sfenksin Kolu

 • KATEGORİ :
  Edebiyat
 • YAZAR :
  Josiah Bancroft
 • SAYFA SAYISI :
  360
 • ISBN :
  978-605-70722-8-3
 • DİLİ :
  Türkçe
"Hayatım boyunca unutamayacağım bir seri"
Mark Lawrence

"Josiah Bancroft bir sihirbaz.”
Madeline Miller

"Böylesine modern bir kitabın zamansız bir klasiğe dönüştüğünü görmek çok nadirdir. Bu seriye çok düşkünüm.” Pierce Brown

"Muazzam bir şekilde kendine has ve çok iyi yazılmış bir öykü. Her sayfasına bayıldım.” 
Nicholas EamesArka Kapaktan:

“Ne düşündüğünüzü biliyorum” dedi Marat. “Bir kurmalının paslanıp gitmesine göz yummak ve sonra düzgün çalışmıyor diye onunla alay etmek ne ucuz bir numara. Ama konu bu zaten. Makineler bize hizmet etmez, biz onlara hizmet ederiz. Yarın hepsi yeryüzünden silinip gidecek olsa ırkımız yine devam eder. Ama biz elimizi makineden çektiğimiz an makine ölür.” Marat bu son iki kelimeden keyif almış gibiydi. “Sfenks bize ihtiyacımız olmayan efendiler inşa ediyor. Bizzat Kule’nin kalbi bir makinedir; erkeklerden ve kadınlardan enerji emen, onu şimşeğe dönüştüren ve sonra daha fazla efendi, daha fazla makine yapsın diye Sfenks’in atölyesine aktaran bir dinamodur. İnsan böyle bir adama nasıl hizmet eder?” 

“Sfenks korkunç çığlıklar atan güzel makineleriyle çok, pek çok erkeği ve kadını baştan çıkarmıştır. Eserlerinin ilerlemenin meyveleri olduğuna ve hemfikir olmayan herkesten korunması gerektiğine emindir. Dokuz sene önce o gaddar hurdacıdan emir almaktansa bu sandalyeyi seçtim ve asla pişman olmadım.”