Sonsuzluğun Sonu

Alperen Keleş & Yosun Erdemli tarafından çevrilmiştir.
Bilim kurgunun kurucusu sayılan Asimov aşılamamış kavrayışı ve kurgularıyla dünya edebiyatını ve bilimini büyülemeye devam ediyor. Sonsuzluğun Sonu, aşkın zamanlar aşan gücünün öyküsü. Kitabı Satın Al
 • KATEGORİ :
  Edebiyat
 • YAZAR :
  Isaac Asimov
 • SAYFA SAYISI :
  240
 • ISBN :
  9786055159344
 • DİLİ :
  Türkçe

“Asimov`un en etkili eseri. Bir bilim kurgu başyapıtı.“
-Locus-

“Bu zaman yolculuğu öyküsü edebiyat çevrelerince Asimov`un en dahiyane eseri olarak kabul ediliyor.“
-Entertainment Weekly-

"Modern bilim kurgunun en sarsıcı başarılarından birisi."
-The Times-

“Aşılamayacak kadar iyi fikirlerle dolu … İnanılmaz.“
-Damon Knight-

`Hala yaşayan büyük bir hayal gücünün ürünü.“
-Daily Telegraph-

"Sonsuzluğun Sonu" bir bilim kurgu dehasının kaleminden, her sayfasında heyecanlandıran, şaşırtıcı dönüşlerle okuyucunun nefesini kesen unutulmaz bir klasik. Zamana, sonsuzluğa ve gerçekliğine ilişkin sarsıcı bir arayış: Sonsuzluğun sınırlarında, zamanın kıyılarında bir aşk ve kurtuluş öyküsü.

Bilim kurgunun kurucusu sayılan Asimov aşılamamış kavrayışı ve kurgularıyla dünya edebiyatını ve bilimini büyülemeye devam ediyor. Sonsuzluğun Sonu, aşkın zamanlar aşan gücünün öyküsü.

"Sonsuzluğu dolaylı bir yoldan keşfettik. Önce gerçekliklerin hesabını geliştirdik ve kendi gerçekliğimizi test ettik. Çok küçük bir olasılığın sonucu olan bir gerçeklikte yaşadığımızı bulunca hayrete düştük."

“Ne yazık ki, galakside yalnız değiliz. Başka gezegenleri olan yıldızlar var, biliyorsun. Hatta başka zekâlar. En azından bizim galaksimizde insandan daha eski olan yok, ama insanoğlunun Dünya`da kaldığı 125.000 yüzyıl boyunca daha genç zekâlar bizim düzeyimize geldiler, hatta bizi geçtiler. Yıldızlararası seyahati geliştirip, galaksiyi sömürgeleştirdiler.“