Monokl Öneriyor

Cranor&Fink- Night Vale'e Hoş Geldiniz

Bir podcast olarak başlayan ve çok sevilince yaratıcıları tarafından kitaplaştırılan ve New York Times En Çok Satanlar Listesi'ne girmeyi başaran Night Vale'e Hoş Geldiniz kitabı okuyucuya sıra dışı bir evren sunuyor.

Bu oldukça olağan fakat bir o kadar sıra dışı evrende yaşadığınız yerle birçok paralellik kurmanız mümkün. Çöldeki bir kasabada geçen tuhaf olaylar sizi yavaş yavaş bu evrene çekecek ve siz de Night Vale sakinlerinden biri olacaksınız.

Night Vale'e Hoş Geldiniz kurgusal bir podcast olarak başlamıştır. Radyo tiyatrosunun günümüz versiyonu olarak da nitelendirebilinecek bir podcast şeklinde başlayan ve yakaladığı başarı sonrasında kitap olarak okurların ve podcast sevenlerin beğenisine sunulan Night Vale'e Hoş Geldiniz komik, eğlenceli ve akıcı bir dille yazılmış.

Ezberbozan bir okuma deneyimi sunan romanda Sunucu Cecil Palmer Night Vale'in Sesi'nde kasabaya haftalık bilgileri verirken okuyucu olarak siz de her komplo teorisinin doğru olduğu ve kavramların günlük olayları şekillendirdiği bir yerde olduğunuzu fark ediyorsunuz. 

Joseph Fink ve Jeffrey Cranor'un kaleminden çıkmış bu kitabı eğlenceli vakit geçirmek isteyen herkes için MonoKL Öneriyor!


01 FEB 2021