Monokl Öneriyor

Jim Dodge- Taş Kavşak

"Bu roman uçsuz bucaksız bir çeşitlilik gösterdiği kadar çarpıcı da. Yazar büyük bir beceriyle AMO’yu gerçek Amerika’ya ilmek ilmek işleyerek romanı bu ülkeye dair nefes kesici bir anlatıya dönüştürmüş. Geniş karakter yelpazesinin her bir üyesinde görülen derin hümanizma ise romana çok özel bir görkem kazandırıyor."

-Observer-

Yüzüklerin Efendisi ya da Harry Potter seviyorsanız, bu kitaba bayılacaksınız. 

Daniel Pearse, Büyücüler ve Kanun Kaçakları Birliği himayesinde, öksüz bir çocuktur. Eğitimi meditasyon, kasa hırsızlığı, poker ve duvardan geçmek gibi birçok değişik becerileri ortaya çıkarmasını sağlar. Eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra gizemli elmas bir kürenin peşine düşer.

Hepimizin içindeki güçlere güzelleme niteliğindeki macerada Daniel annesini kimin öldürdüğünü bulmaya çalışırken gizemli elmas bir kürenin peşine düşüyor.

Amerikan edebiyatının en ilginç karakterlerinden biri Jim Dodge, az sayıda eser vermesine rağmen el üstünde tutulan bir yazardır. Folklor ve fanteziyi harmanlayarak yazdığı eserleri birçok romana esin kaynağı olmuştur.

Bu sürükleyici roman sizi kendi evrenine çekecek ve Daniel Pearse ile eşsiz bir maceraya atılacaksınız. Unutmayın: Harry Potter'dan önce Taş Kavşak vardı.

"Yaşamı yaşa ve kaybettiklerini hatırla."


22 MAR 2021