Monokl Öneriyor

MonoKL'dan Çıkan İlk Kitaplar

MonoKL olarak yeni kültürleri okuyucularımızla buluşturmayı ne kadar seviyorsak, yeni yazarlar keşfetmeyi de bir o kadar seviyoruz. Bu yazımızda inandığımız, ilk kitabını MonoKL'dan çıkarmış yazarlarımızı sizinle paylaşmak istedik.

1- Hazin/Elif Demirel

Yayınevimizin en genç yazarı olan Elif Demirel, Hazin kitabında kadın öykülerini anlatıyor. Kendinizden parçalar bulabileceğiniz bu kitapta yazarımız, yazacağı güzel metinlerin temelini atıyor ve okuyucuya ustalıkla yazılmış bir ilk kitap sunuyor.

2- Çöl/Yavuztan İnam

Bir yolculuk ve bir kişisel gelişim kitabı olarak adlandırabileceğimiz bu ilk kitap, yazarımızın Doğu'ya yaptığı gezilerden bahsederken geçirdiği içsel dönüşümü anlatan öykülerden oluşuyor. Doğu'ya gitmek yeniden doğmaya gitmekti, diyen yazarımızın kitabında, tanıştığı renkli kişiler de yer alıyor.

3- Bu Kardan Adam Olmaz/Hasibe Özdemir

Hasibe Özdemir, zor olanı konuşan öykülerden oluşan bir kitapla çıkıyor karşınıza. Kitabın sayfalarını çevirdikçe her yaştan insan ve onların öyküleri sizi sarıp sarmalıyor. İçten bir dille yazılmış bu ilk kitap keyifli zaman geçirmek ve modern öykücülerimizden güzel örnekler okumak istiyorsanız tam size göre.

4- Düşsel Pasajlar/Ayla Yılmaz

İlk kitabını bir şiir kitabı olarak okurun beğenisine sunan yazarımız bir düş günlüğü gibi işlediği şiirlerini paylaşıyor. Şiir sevenlerin mutlaka okuması gereken düş ve gerçek arası bu kitabı elinizden düşüremeyeceksiniz.

5- Talan/İlay Bilgili

Talan, anadolu insanını, görmezden gelinen insanları anlatan bir ilk öykü kitabı. Vedat Türkali Ödüllerinde uzun listeye kalmayı başarmış bir ilk öykü kitabı ve bu özelliğiyle de çok sevdiğimiz bir öykü kitabı.

6- Kırık Hayatlar Evi/Şule Toptaş

Bir ilk roman olan Kırık Hayatlar Evi aynı evi paylaşan birbirinden farklı karakterleri anlatıyor. Ve kitabın ilk ve ikinci bölümleri evdeki farklı karakterlerin bakış açısıyla yazılmış. Akıcı ve çarpıcı üslubuyla Şule Toptaş, bu kitabın bir ilk roman olduğunu unutturuyor.

Siz de yeni yazarlar keşfetmeyi seviyorsanız bu birbirinden güzel altı kitabı MonoKL Öneriyor!


05 SEP 2021